Тваринництво

Уплив низки мікроелементів на метаболізм дійних корів значно недооцінений

Уплив низки мікроелементів на метаболізм дійних корів значно недооцінений

Нині основними мікроелементами, що представляють інтерес у раціонах для молочної худоби, є цинк, мідь, марганець, селен, хром, кобальт і залізо, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Такі мікроелементи, як цинк, мідь, марганець і селен мають важливе значення з класично визначеними ролями як компоненти ключових ферментів і білків, впливають на окисний метаболізм й імунну реакцію у молочної худоби, особливо в перехідний період і на початку лактації.

Уплив решти мікроелементів на метаболізм тварин значно недооцінений. Наприклад, хром впливає і на імунну функцію, і на енергетичний обмін у великої рогатої худоби. У дійних корів у перехідний період і на початку лактації він покращує імунну функцію, збільшує виробництво молока та знижує ризик розвитку ендометриту.

Збалансованість раціонів за макро- та мікроелементами розробляється залежно від засвоюваності їх із кормів і мінеральних преміксів. Чинники, що ускладнюють забезпечення мікроелементами на рівні господарства, це і велика кількість антагоністів, що впливають на біодоступність окремих мікроелементів, і невизначеність вимог щодо всіх фізіологічних умов й умов керування.

Тому оптимальний рівень і джерело мікроелементів для кожної конкретної ситуації розраховують індивідуально. Типові факторні підходи до визначення вимог для молочної худоби не враховують нюансів біологічної функції, що спостерігають за додавання різних форм і кількості мікроелементів. Нині промисловість значною мірою лишає в минулому препарати на основі оксидів і сульфатів, усе частіше розробляють стратегію використання добавок біодоступних форм органічних мінеральних речовин.