Агрономія

Як вивести озимий ріпак зі стресу після перезимівлі, – ДСВ-Україна

озимий ріпак

Природа пройшла фазу «весняного рівнодення», а це означає, що рослини реагуючи на довжину світлового дня активно відновлюють вегетацію, готуючись до переходу в генеративну фазу розвитку. У цей період посівам озимого ріпаку, як решті озимих, властивий стрес, спричинений відновленням вегетації, а потім поверненням морозів (до -10°С) з  сильним поривчастим вітром.

Про це AgroTimes розповів менеджер з розвитку продуктів ДСВ-Україна Олександр Коваленко.

«Якщо порівнювати традиційний  обробіток ґрунту, оранку та Strip-till -технологію в умовах даної весни, то посіви проведені по технології смугового посіву виглядають набагато краще, адже знаходяться нижче поверхні ґрунту на 5-10 см, і точка росту максимально захищена від шквальних поривів вітру та морозу», – зазначає Олександр Коваленко.

Слід відмітити, що рослини частково або повністю втратили тургор. Особливо втрата тургору спостерігається у малій фазі розвитку. Рослини, які не досягли ВВСН 14 зазнали найбільших пошкоджень. Стрес, що пов’язаний з втратою тургору, в деяких випадках підсилився внесенням рідких азотних добрив, які в значній мірі спричинили втрату листової пластинки від 30 до 70%.

Також нинішньою особливістю є те, що верхній шар ґрунту 2-3 см є абсолютно сухим, а нижній шар 10 см є замерзлим, тому на даний час активного відновлення вегетації рослин озимого ріпаку не відбулось. Лише південні схили, які захищені лісовими насадженнями, розпочали активний розвиток, про що свідчать білі прямі корінці на кореневі системі. Тож сподіваємось, що після прогрівання шару в якій знаходиться коренева система і решта посівів розпочнуть активний розвиток.

Щодо технологічних прийомів, які будуть актуальними на даний час – це захист посівів від прихованохоботнків у комбінації з фунгіцидами, які працюють при низьких температурах. Бор присутній у базовій суміші буде сприяти активному засвоєнню внесеного азоту.

Також позитивний ефект буде спостерігатись від закриття вологи але трішки пізніше, коли рослини відновлять втрачений тургор. Виходячи з умов сподіваємось на добрий ефект застосування штригельних та ротаційних борін, адже відкритий ґрунт буде краще прогріватись та сприяти активному розвитку кореневої системи. Слід також приділити увагу боротьбі з мишовидними гризунами.

Нагадаємо, компанія ДСВ в Україні продовжує працювати в штатному режимі.