На Полтавщині вже підживили 85% площ
На Полтавщині нині тривають весняно-польові роботи. Це переважно підживлення озимих, а на півдні регіону деякі аграрії закривають вологу. В області вже підживлено 85% площ.
Про це інформує пресслужба Полтавської ОВА з посиланням на директора департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов.
«Триває закупівля посівного матеріалу та ресурсів. На сьогодні міндобрива в області є, їх 19,7 тис. тонн. Це на 1,5 тис. тонн більше, ніж торік. Інформація по наявному насінню в області розміщена на сайті Департаменту, ми її направили всім сільгосппідприємствам», – сказав Сергій Фролов.
Він також поінформував, що пересування техніки і транспорту, польові роботи проводяться без спеціальних дозволів, але водночас, щоб не допустити конфліктної ситуації під час перетину блокпостів і роботи в полі протягом комендантської години, керівники підприємств через територіальні громади зобов’язані своєчасно повідомляти підрозділи територіальної оборони й поліцію про здійснення таких робіт. У разі відсутності інформування працювати на полях під час комендантської години буде заборонено.
«Пересування транспорту з міндобривами, засобами захисту рослин, паливно-мастильними матеріалами безперешкодне від місця зберігання до місць застосування, але в межах черги на блокпосту. Габаритна техніка проїжджає шляхами державного значення відповідно до правил дорожнього руху й вимог. Є питання перетину блокпостів із причіпною сільгосптехнікою. Наприклад, у розгорнутому вигляді сівалка через блокпост не проходить, тому вона має бути в транспортабельному положенні або треба рухатися через польові дороги», – зазначив Сергій Фролов.
Він розповів, що для якісного і своєчасного проведення комплексу весняно-польових робіт зарезервовані необхідні обсяги бензину й дизпалива.
«Реалізація пального підприємствам області здійснюватиметься відповідно до наданих товаровиробниками заявок безпосередньо або з заводу самовивозом, або через операторів, в яких є досвід роботи, покриття на всю область і наявний транспорт для перевезення пального. Останнім рекомендовано застосувати мінімальні націнки на пальне. За заявками, які надавали аграрії, відпрацювали питання з громадами щодо замовлень пального партіями», – сказав Сергій Фролов.
Нагадаємо, весняна посівна вже стартувала на 2% територій України.