Україна від припинення експорту зерна може втратити 21 - 27 млрд доларів
Україна – великий гравець на міжнародному ринку. За обсягами експорту наша країна входить до п’ятірки найбільших експортерів зернових у світі.
Про це у своїй колонці для АgroТimes розповів президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов.
За його словами, українські аграрії експортують ¾ від того, що виробляють.
«Внутрішнє споживання зернових становить всього 20-25%. Це означає, що за межами нашої країни ми годуємо утричі більше людей, ніж населення України», – зауважив Микола Горбачьов.
Він підкреслив, що Україна створює конкуренцію та ліквідність на міжнародних ринках.
«Ми пропонуємо зерно високої якості й при цьому постачаємо за світовими цінами. Тобто ми залучені у світові економічні процеси. Якщо ми не будемо експортувати зерно, інші країни звісно компенсують нестачу. Але у цьому разі воно подорожчає принаймні на 20%, і далеко не кожна країна зможе дозволити собі його купити. Це може спровокувати голод у деяких державах зі слаборозвиненою економікою», – додав Микола Горбачьов.
За словами фахівця, припинення експорту українського зерна призведе до втрати 50% усіх валютних надходжень до нашої країни. Якщо взяти в абсолютних цифрах, це від 21 до 27 млрд доларів.
Нагадаємо, українська кукурудза до країн ЄС може експортуватися залізницею. Раніше ми писали, що через порти експортувалося 98% українського зерна.