Як часто дезінфікують приміщення на свинокомплексі
У приміщеннях для утримання холостих і поросних свиноматок станки дезінфікують кожного разу після звільнення їх від тварин.
Про це розповів бренд-менеджер ТМ «Дезірекс» Ярослав Войціховський.
Клітки, в яких утримуються кнурі, дезінфікують один раз на місяць. Станки для взяття сперми знезаражують щоденно в кінці зміни. Дезінфекцію цих приміщень проводять методом зрошення, уточнив фахівець.
Секції приміщень для дорощування поросят і в цеху відгодівлі дезінфікують після їх звільнення від тварин, суворо дотримуючись правила «порожньо/зайнято». У цих приміщеннях доцільно проводити аерозольну дезінфекцію.
«Годівниці щоденно промивають водою та дезінфікують водночас із дезінфекцією приміщень. Після закінчення часу експозиції приміщення промивають, просушують, контролюють якість дезінфекції», – зазначив Ярослав Войціховський.
Тварин запускають у приміщення після зникнення запаху деззасобів.
Дезінфекційні засоби повинні бути комплексної дії – проти бактерій, вірусів і грибів і швидко знезаражувати, наголосив експерт. При цьому нетоксичними для тварин і людей, не подразнювати шкіру і слизові оболонки, а також не пошкоджувати поверхні й обладнання.
Крім того, дезінфектанти не повинні бути займистими і вибухонебезпечними, мати неприємний запах.
Важливі характеристики деззасобів – економічність, легкість приготування, застосування, видалення та нейтралізація. Також плюс – висока розчинність і стійкість водних розчинів, додав Ярослав Войціховський.