Елеваторники переходять на обладнання українського виробництва, - фахівець
Трендом останніх десяти років став перехід від імпортного елеваторного обладнання на вітчизняне.
Про це в інтерв`ю The Ukrainian Farmer розповів член правління Асоціації елеваторів України, експерт елеваторного ринку Ярослав Штика.
За його словами, є декілька пояснень, чому елеваторники надають перевагу обладнанню українського виробництва.
Зокрема, якість обладнання достатньо висока й подекуди краща, ніж в іноземних брендів.
«Але тут потрібно насамперед зауважувати на комплектацію обладнання й порівнювати комерційні пропозиції від постачальників», – уточнив Ярослав Штика.
Також однією з причин є надання державної компенсації для покупців українського обладнання.
«Це спонукає багатьох аграріїв — від малих фермерів до агрохолдингів — віддавати перевагу саме вітчизняним продуктам», – вважає Ярослав Штика.
Перевагами обладнання українського виробництва також є:
позитивні відгуки тих, хто придбав і вже має досвід експлуатації;
зрозумілі строки постачань обладнання;
значно дешевший і часто швидший технічний сервіс, як порівняти із закордонними постачальниками обладнання, а також наявність витратних матеріалів і запасних частин на території України.
«Усе це дає змогу інвестувати в елеватор значно менше коштів і не втрачати у якості, продуктивності, надійності та довговічності. Однак існують деякі винятки, які стосуються певного сегмента елеваторного обладнання. Загалом комплектація постачань елеваторного обладнання вітчизняного виробника технічно і технологічно надійніша та фінансово цікавіша, ніж обладнання іноземних виробників», – підсумував Ярослав Штика.
Нагадаємо, нараховано часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції елеваторів. Раніше ми писали, що ринок демонструє дефіцит елеваторних потужностей.