При зрошенні без тензіометра фермер нічого не бачить, – експерт
Вадим Дудка, директор дорадчої компанії «АгроАналіз» Україна» вважає, що без приладів визначення вологості ґрунту, особливо при підземному зрошенні, фермер діє навмання, ризикуючи тисячами доларів майбутнього врожаю.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
«Із системами крапельного зрошення я працюю вже 31 рік поспіль, а із тензіометрами – майже так само довго, – розповів експерт. – І, на мій погляд, від тензіометрів на ділянках зрошення для фермерів така ж користь, як і від лобового скла авто – без них ви просто нічого не бачите, тобто неможливо зрозуміти, що відбувається на полі».
Вадим Дудка зазначив, що сьогодні в овочівництві використовується новий тренд – системи підземного крапельного зрошення, і правильний полив там набуває неабиякого значення. Цей полив невидимий, тому фермеру чи його агроному просто не видно, политий ґрунт чи ні.
«У низці випадків тензіометр – це єдина можливість зрозуміти, що із вологістю на полі», – наголосив він.
Компанія «Агроаналіз» веде агрономічний супровід господарств у 9 країнах світу. 4 роки поспіль використовує вітчизняні тензіометричні системи на кукурудзі, сої, яблуках, волоському горіху. Але найбільше – на овочевих полях, оскільки там найбільші капіталовкладення.
«Коли на гектарі росте продукції на $20–30 тис. і навіть $60 тис., то ціна найменшої помилки доволі висока. І навіть 5% втрат – це вже величезні кошти, тому обходитися без контролю такого важливого фактора, як вода, є недоцільним», – підкреслив Вадим Дудка.
Він також додав, що порахувати витрати води тепер можна в мобільному додатку, інтегрованому з тензіометричними системами.
«Від того, наскільки ефективно ми поливаємо, залежить ефективність живлення, ситуація із хворобами та шкідниками на полі. У разі переливу будуть такі проблеми, які жодна хімія не здатна вирішити. Тому серйозні господарства не можуть нехтувати системами контролю вологи в ґрунті», – підсумував експерт.
Читайте також: Оптимально налаштувати зрошення допоможе тензіометрична система