Техніка

Презентували результати трирічного досліду з внесення добрив

внесення добрив

Компанія Horsch презентує результати трирічного досліду з внесення добрив, проведеного спільно з Німецьким сільськогосподарським товариством DLG та Федеральним міністерством продовольства і сільського господарства Німеччини. Під час експерименту спостерігали, як впливає на рослини різне розміщення фосфору.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Дослід стартував восени 2016 року і тривав 3 роки. Щоб порівняти різні способи внесення добрив, заклали контрольні ділянки (без добрив), ділянки з суцільним внесенням добрив і ділянки з внесенням добрив на глибину. Норму добрив також досліджували: за орієнтовними показниками потреби і за показниками винесення.

Внесення добрив на глибину проводили за допомогою посівного комплексу Horsch Focus TD. Машина за один прохід здійснювала попереднє розпушування ґрунту, висів і внесення добрив. Спеціально для проведення досліду сівалку виготовили з робочою шириною захвату 3 м для 3-точкової навіски на трактор. Однак принцип роботи Horsch Focus той самий, що у серійних машин. Для розпушування ґрунту й внесення добрив використовували лапи Horsch LD Plus. Вони здатні вносити добрива одночасно на дві різні глибини. Під час досліду добрива вносили якнайглибше під горизонт закладення насіння.

Вигляд посівного ложа дослідних полів (DLG e.V.)

«Результати внесення добрив на глибину здивували всіх. Концентрація фосфору у верхньому 10-см шарі була так само низькою, як на контрольних ділянках. Тобто, локальне внесення добрив не збагатило поверхню ґрунту добривами, однак спостерігали ефект стимуляції фосфору на розвиток кореневої системи. Таким чином, потенційно звели до мінімуму вимивання або винесення поживних речовин з верхнього шару ґрунту», – зазначають у публікації.

Так, обидві культури (озимий ріпак і озима пшениця) дали прибавку в урожайності порівняно з контрольними ділянками. Щодо ділянок, де розрізняли норми внесення добрив: за орієнтовними показниками потреби і за показниками винесення речовин, то вони не різнилися. Щодо різної форми добрив, то вони теж не демонстрували ніяких відмінностей.

Технологія Focus TD в усіх варіантах застосування під час проведення досліду показала себе як ефективна та практична.

Нагадаємо, сплеск попиту на добрива прогнозують на найближчі 2-3 тижні.