Фахівець розповів про переваги й недоліки машин попереднього очищення зерна різних типів
Машини попереднього очищення зерна можна розділити на три типи – кожен з них має свої переваги та недоліки.
Про це під час Всеукраїнського практичного форуму «Власний Елеватор» розповів директор компанії DGT «Німецькі Зернові Технології» Раймунд Бюшель.
За його словами, для проєктування насінневого заводу важливо визначитися з ключовими крітеріями культур, що оброблюватимуться, й підібрати під бажані параметри оптимальне обладнання.
По-перше, в клієнта запитують, які культури він оброблюватиме. Другий ключовий фактор – продуктивність.
«Іноді людина вважає, що якщо продуктивність сягає 5 тонн в час, за добу він може обробити 220-240 тонн насіння. Але це самообман, адже є зміна культури й певний час витрачається на зачищення обладнання, що дещо пригальмовує процес», – уточнив Раймунд Бюшель.
До речі, час на зачищення насінневої лінії також є важливим параметром. Зазвичай цей процес займає 4-6 годин.
«В нас час зачищення займає 2-2,5 години», – уточнив фахівець.
Ще одним з важливих факторів є зернова чистота. Адже іноді в насінні жита може виявитися пшениця або будь-яка інша культура. Тому ще на етапі плануванні фахівці досягають мінімізації потрапляння чужорідних елементів в культуру.
Раймунд Бюшель констатував, що насінневий завод не може функціонувати без машин попереднього очищення зерна.
Він нагадав, що є три типи таких машин: решітні, барабанні та аспіраційні. Кожен з типів обладнання має свої переваги й недоліки.
Зокрема, машини решітного типу мають гарний ефект очищення й відрізняються високою продуктивністю. Вони видаляють грубі деталі накшталт каменів, глини, шматочків дерева та металу. Очищенню насіння допомагає й те, що машини відсівають дрібне зерно. Перевагою решітного обладнання є й високий ступінь аспірації. А ось недоліками є висока ціна такого обладнання, трудомісткість зачищення після зміни культури та потреба у додатковому виводі відходів.
А ось у машинах барабанного типу немає потреби у зачищенні обладнання після зміни культури. Вони також прекрасно справляються з видаленням грубих деталей та мають гарну продуктивність аспірації. Недоліком є те, що в них немає функції відсіву дрібного зерна.
Перевагами машин аспіраційного типу є приваблива ціна й відсутність потреби у зачищенні обладнання. Натомість такі машини не відсівають дрібне зерно й не видаляють грубі деталі.
Нагадаємо, на форумі «Власний Елеватор» фахівці поділяться досвідом проєктування насінневих заводів.
Більше інформації про Всеукраїнський практичний форум «Власний елеватор» читайте тут.