Агромаркет

Ціна на альтернативне паливо може зрости через великий попит, - думка

Елеваторне підприємство, яке має намір перейти на альтернативні джерела палива, має обчислити вартість теплогенерувальної установки з усією додатковою інфраструктурою, її умови експлуатації, витрати на заготовлення й зберігання альтернативного палива.

Про це в інтерв`ю The Ukrainian Farmer розповів член правління Асоціації елеваторів України, експерт елеваторного ринку Ярослав Штика.

За його словами, у зв’язку з подорожчанням природного газу перехід на альтернативне паливо є новим мегатрендом не тільки в елеваторній галузі. Проте, незважаючи на очевидну вигоду, потрібно обчислювати фінансову модель цієї справи.

«У більшості випадків усі обраховують різницю на вартості енергоресурсів, але ніхто не обчислює вартість теплогенерувальної установки з усією додатковою інфраструктурою, її умови експлуатації, витрати на заготовлення й зберігання альтернативного палива», – зауважив Ярослав Штика.

Фахівець нагадав, що у 2019 році собівартість сушіння на елеваторах, які закупили газ за ціною, що не вища за 140 доларів за 1000 кубометрів, була нижчою, ніж на паливній гранулі соняшнику чи дуба. Але в зерносушарний сезон 2020 року ситуація змінилась кардинально навпаки.

«Тому, якщо підприємство не генерує достатню кількість власного альтернативного палива, треба спочатку прорахувати фінансову модель альтернативної «теплогенерації» й оцінити всі можливі ризики: ціна на альтернативне паливо може суттєво зрости через великий попит», – додав Ярослав Штика.

Нагадаємо, вартість альтернативного палива зростає слідом за цінами на газ. Раніше ми писали, що ринок демонструє дефіцит елеваторних потужностей.