Як запобігти поширенню дротяників у новому сезоні
Для обмеження чисельності дротяників і несправжніх дротяників головним є дотримання науково обґрунтованої ротації культур у сівозмінах, системи удобрення та обробітку ґрунту, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Особливо має значення розпушування міжрядь просапних культур у період червневих линянь личинок і заляльковування, травневе розпушування чи оранка парів, унесення водного аміаку, сівба в оптимальні строки протруєним насінням, знищення кореневищних бур’янів.
«Для створення реального прогнозу розвитку фітосанітарного стану посівів сільськогосподарських культур потрібно детально вивчити й проаналізувати попередній фітосанітарний стан цих культур, гідротермічні умови й особливості розвитку шкідливих організмів», – зазначила Тетяна Неверовська (Інститут захисту рослин НААН).
Так, у 2021 році дротяники та несправжні дротяники з другої декади травня почали пошкоджувати сходи соняшнику і кукурудзи, зокрема, насіння, що проростає. Також перегризали проростки, корінці.
Фітофагів виявляли повсюдно, але нестабільне, а подекуди недостатнє зволоження ґрунту зумовило їх помірний розвиток і шкідливість.
У центральних і західних областях вони пошкодили до 7% рослин у різному ступені на 2-30% площ, у Житомирській і Чернівецькій областях – на 40-50% площ. Відтак, існує ймовірність ровитку шкідників на посівах згаданих областей і цього року.
Нагадаємо, на Київщині спрогнозували розвиток зимуючих шкідників на посівах, зокрема, дротяників.