«Теплові хвилі» зменшили кількість вірусу деформації крил у бджіл
Аномальні кліматичні яквища зазвичай негативно впливають на здоров’я комах-запилювачів. Проте тривалі підвищення температури – «теплові хвилі» дали несподіваний позитивний результат – знизили вірусне навантаження вірусу деформації крил у бджіл.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«Австрійські вчені показали, що теплі та сухі погодні умови попереднього року супроводжуються підвищеною зимовою смертністю бджіл, – зазначає у статті Ганна Гончар, молодша наукова співробітниця Інститут еволюційної екології НАН України. – У період з 2006-го по 2011 рік близько 32% родин бджіл у США загинули через несприятливі умови зимування».
Крім того, тривалі періоди холоду й дощу або спекотної і сухої погоди пов’язані із «симптомом пустого вулика» – раптовим та стрімким покиданням бджолами вуликів, що має вкрай негативний ефект для бджільництва та медопродукції, зазначає дослідниця.
«Явище «теплових хвиль» (підвищення денної середньої температури вище ніж 5 °C впродовж п’яти і більше днів поспіль), яке останнім часом часто спостерігають у всьому світі, коригується здатністю бджіл до терморегуляції. Це явище спричиняє у бджіл збільшення пошукової активності для живлення та зростання потреби у воді, але як несподіваний позитивний результат – зниження вірусного навантаження вірусу деформації крил», – додає вона.
Читайте також: Бджоли зменшують якість запилення, якщо їх підвезти у сад невчасно