Буйволятам до двох місяців для годівлі достатньо лише молока
Буйволят уперше випоюють молозивом через пів доби після народження. Раніше воно не встає, перебуває біля мами.
Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів зоотехнік буйволиної ферми «ТАСбіо» Олександр Сокуренко.
«Коли буйволеня починає зводитися й намагається знайти вим’я, ми відразу забираємо його в окрему клітку, тобто материнського молока безпосередньо від буйволиці воно не куштує, – зазначив він. – Це пов’язано з двома причинами. По-перше, буйволиця не віддаватиме молоко під час доїння, якщо маля його висмоктуватиме. По-друге, спробувавши маминого молока з вимені, воно не захоче брати соску і доведеться тиждень-два силоміць поїти його з пляшки».
Коли буйволеня вперше після народження зголодніє, одразу візьме соску з молоком – так на фермі привчають до неї. Буйволят випоюють вручну, перший місяць – 7 л на добу.
«Перші 4-6 днів даємо буйволине молозиво, а далі переводимо на коров’яче молоко, яке маля ідеально перетравлює та засвоює, – розповів Олександр Сокуренко. – Пробували експериментувати із замінниками молока, але отримали проблеми зі шлунками, якось ледь не втратили буйволят».
Буйволятам віком до 1,5-2 місяців для годівлі достатньо тільки молока.
«Ми пробували у цей період давати сіно, воду, комбікорм, але вони навіть не виявляли зацікавлення, – пояснив зоотехнік «ТАСбіо». – Тому перші місці тримаємо малят у клітці, а далі переводимо в загін для молодняку, потроху підсипаємо сіна, даємо спеціальний комбікорм або висівки, щоб привчити до дорослого раціону».
Як повідомлялося, буйволи менше хворіють, ніж корови. А пік продуктивності буйволиць припадає на перші лактації.
Довідка
ТОВ «ТАСбіо» (Чернігівська область) утримує понад 50 буйволів, із яких 15 голів – дійне стадо, 10 – нетелі, решта – буйволиці на сухостої. Щодоби отримує близько 50 л молока, але наприкінці жовтня, після отелення більшості буйволиць, обсяги надоїв зростуть утричі. Виробляє молоко, сир, йогурт, сметану, ряжанку, у планах – кефір.