Фахівця з точного землеробства можна лише виховати, - думка
В умовах стрімкого розвитку сільського господарства гостро постало питання, чи вистачає на ринку фахівців із точного землеробства, та як це впливає на ефективність виробництва.
Про це йшлося під час круглого столу на тему «Трансформація сільського господарства за допомогою цифрових технологій».
«Питання пошуку кадрів у агрокомпаніях, що розвиваються, сьогодні є досить болючим. Тому що точне землеробство досі незрозуміле, мабуть, 95% людей, котрі займаються сільським господарством. Більшість із них вважають, що точне землеробство – це автопілот чи курсовказівник, які були в нас ще 5-7 років тому», – зазначає директор з інновацій агрогрупи «Агрейн» Кирило Дружинін.
Технології розвиваються революційно. Відтак, із пошуком фахівця з точного землеробства ситуація дуже складна. І проблема полягає в тому, що для підприємств є неможливим взяти готового спеціаліста після вищого навчального закладу, як, наприклад, економіста чи бухгалтера.
«У точному землеробстві немає чітких правил і його глобальна характерна риса, що створює труднощі, – кожен рік з’являється щось нове, тому персонал постійно треба навчати. Якщо ти зникаєш з цього ринку на 2-3 роки, то можеш уже не повернутися назад. Так само зі спеціалістами. Їх мало й вони досить високооплачувані. Утім, знайти хорошого фахівця з точного землеробства практично неможливо, я вважаю, що його можна лише виховати», – додає Кирило Дружинін.
Нагадаємо, автоматизація роботи оператора підвищила врожайність.