Округла малогабаритна крона черешні формується легше
Розроблена в Інституті садівництва НААН округла малогабаритна крона черешні, яка є модифікованим варіантом округлої крони з пониженою зоною плодоношення формується влітку, що зменшує трудомісткість, запобігає камедетечі.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«На сильнорослих підщепах схема садіння дерев становить 6 × 3−4 м, середньорослих — 4,5 × 2,5−3 м, напівкарликових — 4−4,5 × 2,0 м», – зазначає у статті Олена Кищак, д-р с.-г. наук, завідувачка селекційнотехнологічного відділу Інститут садівництва НААН.
Вона наголошує, що проведення формування і обрізування округлої малогабаритної крони відбувається в період вегетації, що значно полегшує цю операцію, а головне, сприяє прискоренню вступу дерев у плодоношення.
«Крім того, внаслідок активізації діяльності клітин камбію покращується фітосанітарний стан, краще загоюються рани, що запобігає появі камедетечі, – додає вчена. – До того ж виламування зайвих пагонів, конкурентів провідників улітку менш трудомістке, ніж вирізування наступною весною, коли біля основи їхній діаметр може сягати 2 см, і треба докладати зусиль на їхнє видалення».
Особливістю формування крони є постійне пригнічення центрального провідника шляхом переведення сильного конкурента на більш слабкий та менш ретельне прорідження нижньої частини крони, що сприяє кращому навантаженню дерев плодовою деревиною і зменшує їхні ростові процеси у верхній частині крони.
Читайте також: Вчені рекомендують три типи садів черешні для експортної якості