Вирощування соняшнику в Південному Степу ускладнюють нестабільні умови
У Південному Степу умови для вирощування соняшнику нестабільні й щорічно змінюються, що потребує постійного адаптування технології його вирощування до конкретних погодних умов вегетаційного періоду відповідного року.
На цьому наголосив кандидат сільськогосподарських наук Анатолій Коваленко (Інститут зрошуваного землеробства НААН) у статті в журналі The Ukrainian Farmer.
«Рік, що минає, виявився дуже нетиповим для регіону. Насамперед весна виявилася затяжною й прохолодною. Прогрівання ґрунту на глибині загортання насіння до +9°С відбулося тільки наприкінці першої декади квітня, а до +11 °С – наприкінці другої декади квітня», – нагадав науковець.
Це, за його словами, дещо затримало початок сівби соняшнику й збільшило тривалість періоду від сівби до отримання сходів.
Крім того, із середини травня й до кінця першої декади липня випало понад 250 мм опадів, хоча кліматична їх норма за цей період становить усього близько 110 °С.
«Така кількість опадів, з одного боку, була сприятливою для соняшнику, а з іншого – створила деякі проблеми», – додав Анатолій Коваленко.
Раніше повідомлялося, як підібрати гібриди соняшнику для вирощування в Південному Степу.