Тваринництво

Специфічного лікування трансмісивного гастроентериту свиней не розроблено

Специфічного лікування трансмісивного гастроентериту свиней не розроблено

Трансмісивний гастроентерит свиней (ТГС), або інфекційний гастроентерит свиней, проявляється розладом шлунково-кишкового тракту: блюванням і важкою діареєю, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Серед поросят віком до двох тижнів спостерігається майже 100%-ва летальність.

Найсприйнятливішими до збудника є поросята до тримісячного віку. За першого занесення вірусу в благополучне стадо захворювання охоплює свиней усіх вікових груп.

Основне джерело інфекції – свині, що перебувають в інкубаційному періоді, хворі та перехворілі, які можуть поширювати інфекцію ще близько двох-трьох місяців поспіль.

Інфекція передається з кормами, транспортом, продуктами забою тощо. У свиноматок у гострій фазі захворювання вірус виділяється з молоком. Зараження відбувається аліментарно й аерогенно.

Специфічного лікування ТГС не розроблено, тому застосовують симптоматичне.

Профілактика хвороби передбачає запобігання занесення збудника до господарства, дотримання ветеринарно-санітарних вимог, організацію роздільних опоросів свиней. Тварин до господарства треба завозити з благополучних щодо ТГС господарств, які пройшли обов’язковий 30-денний карантин й отримали негативний результат серологічного дослідження на ТГС.

Для моніторингу та контролю за епізоотичною ситуацією в господарстві необхідно вибірково досліджувати маточне поголів’я на ТГС двічі на рік.

У неблагополучних щодо цього захворювання господарствах та за серопозитивного поголів’я здійснюється специфічна вакцинопрофілактика. Дворазово вакцинують клінічно здорових тварин за чотири і два тижні до опоросу.