Тваринництво

32,4 млн грн спрямували на покращення генетичного потенціалу тварин Львівщини

32,4 млн грн спрямували на покращення генетичного потенціалу тварин Львівщини

27 тваринникам Львівської області спрямували 32,4 млн грн державної підтримки для покращення генетичного потенціалу тварин. З 1 жовтня 2020 року до 30 вересня цього року вони придбали 2796 голів племінних тварин та 3611 одиниць спермодоз бугаїв-плідників на суму 56,7 млн грн.

Про це повідомили у департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, посилаючись на затверджений Мінагрополітики розподіл коштів суб’єктам господарювання у галузі тваринництва за напрямом відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів у межах програми підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції.

Загалом по Україні відшкодування закупівлі племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів складає 527,5 млн грн.

«Динаміка чотирьох років дії програми показує позитивні результати: подвоїлася кількість суб’єктів господарювання, які покращують генетичний потенціал маточного стада, майже вдвічі зросла кількість закуплених племінних тварин (з 1304 голів у 2018 році до 2796 голів у 2021 році), сума відшкодування зросла уп’ятеро (з 6,3 млн грн до 32,4 млн грн)», – зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман.

Завдяки покращенню маточного поголів’я племінним генетичним потенціалом вітчизняної та закордонної селекції за останні три роки господарства області збільшили поголів’я ВРХ на 4,2%, свиней – на 40,6%. Продуктивність корів зросла на 10,6% (+536 кг молока на корову), багатоплідність свиноматок – на 33,3% (+8 поросят на свиноматку на рік).

Як повідомлялося, нараховано спеціальну бюджетну дотацію за наявні бджолосім’ї.

Нагадаємо, львівським фермерам виплатили 9,6 млн грн держдотацій за утримання корів.

Довідка

У 2021 році відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних (генетичних) ресурсів передбачено в розмірі 80% їхньої вартості (без урахування ПДВ), але не більше сум, визначених для кожного виду тварин, бджіл, сперми та ембріонів.