Овочі-Ягоди-Сад

З обробленого горіху не можна знімати молоді плоди для настоянок

З обробленого горіху не можна знімати молоді плоди для настоянок

Оптимальний термін обприскування волоського горіху — кінець травня — початок червня, коли відбувається розмноження кліщів в галлах.

Про це йдеться в матеріалі журналу «Садівництво по-українськи».

«В існуючому “Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні … 2021,” є обмежена кількість препаратів (2 інсектициди), рекомендовані проти шкідливих об’єктів на волоському горісі. Але відомо, що акарицидними властивостями володіє інсектоакарицид Актеллік, 50% КЕ. Це сильнодіючий препарат, ефективний проти широкого спектру листогризучих, сисних комах і кліщів. Норма його витрати — 1,2 л/га», — радить вчений Інституту садівництва НААН Ігор Шевчук.

Через 10-14 днів після обробки треба оглянути листя горіха. Якщо на молодих листках, що утворилися за цей час, не виявлено пошкоджень, повторної обробки не проводять. Проти кліщів спеціалісти радять також Вертімек 018 ЄС, КЕ 0,8-1,0 л, Таурус 20% СП, 0,5-09, Шірудо 0,4-0,6, Санмайт СП, 05-09 або Ортус КС 0,5-0,75 л/га. З дерев, оброблених хімічними препаратами, ні в якому разі не заготовляють молодих плодів для приготування настоянок.

Читайте також: Учені назвали ефективні препарати проти марсоніозу волоського горіху