На яких площах доцільно застосовувати точне землеробство
Застосування точного землеробства вимагає ретельного аналізу щодо економічної доцільності певних технологій у конкретному господарстві.
Про це розповів директор з інновацій агрогрупи «Агрейн» Кирило Дружинін під час круглого столу на тему «Трансформація сільського господарства за допомогою цифрових технологій».
За його словами, технології точного землеробства можуть бути використані незалежно від кількості гектарів, якими оперує господар. Питання полягає лише в доцільності використання тих чи інших технологій, тому що деякі з них потребують значно більших площ для реалізації їх потенціалу.
«Реалізовувати технологію, наприклад, автоматичного ведення по рядкам є економічно недоцільним, якщо у вас маленька площа, тому що період її окупності досить великий. Натомість технологію роздільного внесення азотних добрив варто використовувати абсолютно всюди. Ви можете підживити вашу культуру за декілька етапів і отримати результат як на 50, так і на 500 тис. га», – зазначає Кирил Дружинін.
Відтак, точне землеробство варто застососувати будь-якому фермеру. Питання полягає лише у виборі тієї технології, яка спрацює на конкретному полі. А це вже залежить від площі обробітку, регіону, в якому знаходиться підприємство, та інших факторів.
Нагадаємо, технологія пасивного ведення знаряддя надає найточніші треки для різних операцій.