Як у ФГ «Стелла-Макс» нівелюють ризики у вирощуванні культур
Застосування різних технологій обробітку ґрунту дозволяє нівелювати ризики у вирощуванні культур.
Про це AgroTimes розповів Максим Максименко, керівник ФГ «Стелла-Макс» (3 тис. гектарів, Миколаївська обл.).
У господарстві у вирощуванні культур застосовують традиційну, вертикальну та нульову технології обробітку ґрунту.
«Наразі відпрацьовуємо нульову технологію, яка є найскладнішою з усіх і дає змогу зберегти родючість ґрунтів», – зазначив фермер.
Ще один спосіб нівелювати ризики у вирощуванні культур – дотримання оптимальної сівозміни, яке є аксіомою господарювання фермера. На полях «Стелла-Макс» вирощують озимі культури – пшеницю, ячмінь, ріпак і ярі – кукурудзу, горох і соняшник.
«Наші поля розташовано у зоні, що межує з центральною Україною та Півднем, тож погодні умови можуть складатися по-різному. Наша зона – дуже цікава: на один рік видає врожаї, як на півночі, на другий – як на півдні, – зауважує Максим Масименко. – Але ми з агрономом завжди складаємо плани завчасно, орієнтуючись на складні погодні умови, а в процесі корегуємо».
Цей рік випало близько 420 мм опадів. Але оскільки господарство більше пристосоване до засушливих умов, то основний акцент на вологу робить не на опади, а на запаси вологи у ґрунті. З цією метою встановлено метеостанцію з датчиками для вимірювання вологості ґрунту, а також уже протягом п’яти років двічі на рік проводять аналіз ґрунту на вміст вологи в метровому шарі.
«Аналіз показників дає розуміння тенденції щодо збереження вологи, на її підставі стараються ухвалювати рішення щодо планування сівозміни», – додав Максим Максименко.