Овочі-Ягоди-Сад

Ранні перші обльоти бджіл зменшують насіннєву продуктивність рослин

Ранні перші обльоти бджіл зменшують насіннєву продуктивність рослин

Загалом вчені не виявили прямого шкідливого впливу глобальних кліматичних змін на організм бджіл або їхній імунітет. Проте, ранні перші обльоти навесні для очищення кишківника припадають на час, коли деякі весняні рослини не встигають розквітнути. Це зменшує насіннєву продуктивність ентомофільних рослин.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

Останнім часом повідомляють про певні поведінкові реакції та зміну енергетичних затрат бджіл за випадкових, довготривалих погодних явищ, які не були відомі у минулому, зазначає в статті Ганна Гончар, молодша наукова співробітниця Інституту еволюційної екології НАН України.

«Так, за останні 25 років польські дослідники помітили, що медоносні бджоли почали раніше виконувати перші весняні обльоти навесні з метою очищення кишківника, – уточнює науковиця. – Також у цей же період деякі весняні рослини не встигають розквітнути, що у малих масштабах поки не має значних економічних наслідків, проте у багатокомпонентній природній системі взаємодій «бджола – рослина» спостерігають відтерміновані негативні наслідки. Наприклад, зменшення насіннєвої продуктивності в ентомофільних рослин».

Читайте також: В Україні на 1,5% поменшало бджолосімей