Техніка

Як правильно побудувати карту за зонами продуктивності

Підприємство «Ван Хоф Юкрейн», що входить до складу агрохолдингу «Ерідон Агро», тестує сучасні технології на власних полях. Одним із вдалих рішень стало створення карт полів за зонами продуктивності, які можна використовувати для прийняття різних агрономічних рішень.

Про це розповів директор ТОВ «Ван Хоф Юкрейн» Дмитро Глущенко, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Передусім треба зрозуміти, на яких полях є варіабельність продуктивності. Важлив знати, що не всі поля мають варіабельність, яка повторюється з року в рік. У нас є одне поле, яке щороку має зону низької продуктивності в одному місці, а є й таке, де зони продуктивності різні й причин цьому може бути безліч. Тому ми порівнюємо ці карти для того, щоб визначити поля з повторюваною варіабельністю», – зазначає Дмитро Глущенко.

За його словами, культури, в яких вегетативна маса найбільше корелює з врожайністю, – це зазвичай кукурудза, пшениця та інші злакові культури. На підприємстві аналізують супутникові знімки в період найвищої кореляції вегетативної маси та врожайності, карти врожайності культури, карти яскравості ґрунту й, можливо, результати аналізу ґрунту. І коли ці карти з року в рік повторюються, тоді можна говорити про те, що на полі є зони з високою врожайністю, а є з низькою. З такими полями працюють далі.

«Для того, щоб побудувати карту за зонами продуктивності, можна почати навіть з її автоматичного створення. Далі ми починаємо валідувати кожну зону. Порівнюємо автоматично створені дані з картою врожайності, картою рельєфу, картою яскравості ґрунту. Так, наприклад, можна помітити височину, на якій низька врожайність кукурудзи й світліший ґрунт. У цьому випадку ми визначили, що це низькопродуктивна зона, а високопродуктивна – це низини на карті рельєфу. Тепер з цією картою можна працювати та приймати певні агрономічні рішення», – розповідає Дмитро Глущенко.

Нагадаємо, названо технології, які скорочують витрати агропідприємства.