Спеціаліст детально розповів про норми поливу цибулі
На думку представника з розвитку овочевих культур компанії «Байєр», кандидата біологічних наук Віктора Васіна, гарантовано виростити добрий урожай цибулі з насіння без поливу практично неможливо. Особливо критичний полив у період отримання сходів та формування ріпки.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
За словами Віктора Васіна, норми поливу відрізняються залежно від типу ґрунтів, стадії розвитку культури та умов довкілля. Але для цибулі є два критичні періоди: перший – отримання сходів, другий – формування ріпки. У більшості цибуль, призначених для зберігання, другий період починається після появи 7–8 листків. А значить, вологість ґрунту в зоні залягання насіння, а потім кореневої системи не повинна бути нижчою 75–80%.
Цей показник легко контролювати за допомогою недорогого тензіометра. Саме він допоможе вибрати оптимальний режим поливу: кількість води, яка виливається, та інтервал між поливами.
Під час отримання сходів треба, щоб волога розподілялась якомога далі від стрічки крапельного зрошення. Цього можна досягти завдяки поливу з інтервалами. Якщо поливати безперервно, наприклад 8 годин поспіль, то вода під дією гравітації буде прямувати вниз і в поперечному розрізі зволожена площа матиме вигляд овалу, витягнутого вниз. Якщо ж поливати ті самі 8 год, але через кожні 2 год робити годинну перерву, то зволожена площа набуде вигляду овалу (еліпсу), витягнутого зліва направо, що забезпечить більш рівномірне отримання сходів.
А ось у період від 2 до 7 справжніх листків є сенс штучно створювати дефіцит вологи. Звичайно, йдеться не про повну відмову від поливу, а про збільшення інтервалів у 2–2,5 раза. Якщо, наприклад, у господарстві практикують режим поливу один раз на три доби, то в зазначений період полив проводять через 6–8 діб. Це спонукає кореневу систему в пошуках води розгалужуватися й освоювати більш глибокі шари ґрунту. Як результат, збільшується об’єм площі живлення і водозабезпечення кореневої системи, а також стійкість рослини до стресових факторів біотичного й абіотичного середовища. Водночас загальмовується розвиток надземної вегетативної маси, що обумовлює зменшення площі випаровування води з листкової поверхні, покращується провітрювання. Крім того, збільшується восковий наліт на листках та стійкість до захворювань і ураження комахами.
Після входження рослини в стадію формування цибулини (7–8-й листок) стабільне забезпечення вологою відновлюють і тримають його до 30–50-відсоткового полягання пера.
Читайте також: Консультант описав найефективнішу схему сівби цибулі