Овочі-Ягоди-Сад

Консультант описав найефективнішу схему сівби цибулі

Найефективнішою схемою вирощування цибулі є використання чотирьох здвоєних рядків на технологічній гряді шириною від 1,5 до 1,8 м.

Про це в статті в журналі «Плантатор» повідомив Віктор Васін, представник з розвитку овочевих культур компанії «Байєр», кандидат біологічних наук. 

За словами спеціаліста, щільність посіву ранніх сортів і гібриди на 1 га становить 1 млн насінин. Загущувати не рекомендується, оскільки ранні рослини більш чутливі до стресових ситуацій: нестачі вологи, живлення, освітленості, ураженості хворобами тощо. 

Середньостиглі та пізні сорти й гібриди цибулі на крапельному зрошенні можна висівати зі щільністю 1,2 млн насінин на гектар, а за вирощування на поверхневому поливі — до 1,4 млн, оскільки в другому випадку польова схожість на 10–15% менша, ніж за вирощування на крапельному зрошенні. 

Не останнє значення має те, як буде збиратися врожай. Для механізованого щільність стояння рослин можна і навіть потрібно збільшувати, оскільки велика цибулина під час падіння може травмуватися, що позначиться на тривалості зберігання. Якщо під час збирання застосовується ручна праця, то можна робити розріджені посіви, вирощувати цибулини великого розміру і трохи заощаджувати на насінні.

Досвід останніх років вніс певні корективи в щільність рослин і в самій гряді. За щільності посіву понад 800 тис. насінин на гектар є сенс на 15–20% знизити норму висіву для рядків внутрішньої частини гряди (на схемі вони позначені зеленими стрілками). 

  • Це дає зниження вартості посівного матеріалу на 7–10%;
  • поліпшення провітрювання і стійкість масиву до захворювань;
  • зниження на 10–15% витрат на пестициди для боротьби з хворобами;
  • отримання більш вирівняних за розмірами цибулин і збільшення відсотку цибулин першого сорту.

Читайте також:Спеціаліст порадив як виростити лежку цибулю