Агрономія

Які переваги застосування комбінованих фунгіцидів у захисті пшениці

У складі багатьох комбінованих фунгіцидів в основному поєднують діючі речовини профілактичної та лікувальної дії з різними механізмами впливу на патоген: стробілурини з триазолами, карбоксаміди з триазолами, триазоли з бензімідазолами.

Це дозволяє розширити спектр активності фунгіцидів і дає можливість гнучкіше розподіляти час обробки, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Лікувально-профілактичні фунгіциди ефективні в усі фази розвитку патогену і захищають рослини до 28 днів. Ними працюють до появи симптомів хвороби.

Лікувальні фунгіциди ефективні (захисний ефект – 14-20 днів) у прихований період розвитку інфекції і за появи перших симптомів хвороби.

Викорінювальні фунгіциди глибоко проникають у тканини листка і швидко зупиняють розвиток захворювання.

Першу фунгіцидну обробку рекомендовано проводити після повної появи третього листка пшениці в Т1. Зазвичай ця фаза збігається з фазою другого міжвузля культури (ВВСН 31-32).

Обробка у фазу виходу в трубку посилить контроль над кореневими та прикореневими гнилями різної етіології, снігової плісняви, борошнистої роси, початкових проявів септоріозу.

Нагадаємо, у господарствах A.G.R. Group удосконалили схему захисту озимої пшениці, а в АФ «Дзвони» система захисту озимої пшениці дає натуру й класність зерна.