Диференційований висів дозволив зекономити 24 тис. доларів, - досвід
«Ван Хоф Юкрейн» заклали з компанією OneSoil дослід, який дозволив зекономити на диференційованому висіві 24 тис. доларів.
Про це йдеться у статті The Ukrainian Farmer.
За словами директора ТОВ «Ван Хоф Юкрейн» Дмитра Глущенка, поле поділили на три зони: з високою, низькою та середньою продуктивністю.
«Обрали таку стратегію, що в низькій зоні сіємо найменше — 60 тис./га, у середній — 75 тис./ га, у високій — 80 тис./га. Не варто забувати, що в кожній зоні потрібно закладати контрольні смуги», – зауважив він.
Він додав, що у зоні низької продуктивності, де фахівці компанії сіяли з нормою 60 тис./га, рослина здорова, листя зелене, а з нормою 75 тис./га рослина вже світліша, нижня її частина почала горіти.
«Качани подібні, однак стиглість за норми 60 тис./га вже вища. Таким чином, за нижчої норми висіву ми отримаємо компенсацію внаслідок більшої маси тисячі насінин. До того ж не треба перевитрачати насіння в низькопродуктивній зоні», – зазначив Дмитро Глущенко.
У високопродуктивній зоні, незважаючи на різні норми висіву, був практично однаковий результат; у середній — врожайність теж не надто відрізняється. Проте в зоні низької продуктивності за зменшення норми висіву збільшувалася врожайність.
«Зокрема, за минулий рік ми отримали прибавку близько 12 ц/ га. У перерахунку на все поле — це близько 30 дол./га додаткового прибутку. Цьогоріч частка таких полів у нас становить 30%. Ми також порівнювали результати соняшнику та пшениці й зрозуміли, що найкраще диференційований висів працює на кукурудзі. Відповідно, всі поля, що були призначені для сівби кукурудзи, ми проаналізували й побачили, що лише 30% полів мають цю повторювальну варіабельність і всі їх ми засіяли диференційовано. У підсумку фінансовий ефект від такого висіву становить 24 тис. доларів на підприємстві», – підсумував Дмитро Глущенко.
Нагадаємо, названо технології, які скорочують витрати агропідприємства. Також у «Ван Хоф Юкрейн» розповіли, як визначити більш ефективний гібрид.