Овочі-Ягоди-Сад

Експерт розповів як обрати сортове чи гібридне насіння цибулі

Експерт розповів як обрати сортове чи гібридне насіння цибулі

Вирощувати цибулю з гібридного насіння слід для отримання продукції екстракласу. Якщо ж хочуть зекономити – обирають сортове насіння, розповів представник з розвитку овочевих культур компанії «Байєр», кандидат біологічних наук Віктор Васін.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Якщо фермер готовий застосовувати інтенсивну технологію вирощування і сподівається на отримання продукції екстракласу (однорідність за розміром, формою, термінами достигання тощо), то треба використовувати гібриди», – порадив експерт. 

За його спостереженням, сорти вибирають, коли є обмеження по зрошенню чи техніці, бо в такому разі фермер мусить мінімізувати ризики й економити на багатьох статтях витрат, починаючи з вартості посівного матеріалу. 

«На сьогодні сам процес вирощування цибулі та ручне збирання врожаю обходиться до 200 тис. гривень на 1 га, – уточнив Віктор Васін. – Для отримання ранньої продукції використовують гібриди середнього дня на кшталт Кенді F1 та ранні гібриди довгого дня. Високі врожаї гарантують гібриди іспанського типу або середньостиглі та пізні гібриди типу рекас, представником яких є Сакраменто F1. Якщо фермер хоче зберігати продукцію довго, то кращим вибором для нього є середньостиглі та пізні гібриди цибуль довгого та довгого-довгого дня із різних сегментів, наприклад, Міннесота F1 та Міссісіпі F1. 

Для механізованого збирання зупиняються на гібридах, які призначені для тривалого зберігання. Їхня генетика обумовлює формування ріпки лімітованого розміру. Це, як правило, цибулі довгого-довгого дня типу рейнсбургер або гібриди, отримані від схрещування батьківських ліній довгого та довгого-довгого дня, прикладом яких є Варес F1. 

Ці гібриди формують цибулину середнього розміру, щільну ріпку, гарні жорсткі луски, які щільно прилягають до цибулини».

Читайте також: Самозбірне насіння цибулі дасть неоднорідну продукцію