Як обрати регулятори росту для ріпаку
Регулятори росту для ріпаку – це переважно фунгіциди з рістрегуляційними властивостями, що мають захисну дію від хвороб в осінній період. На ефективність їх застосування впливає чимало чинників, які потрібно врахувати.
Вибір регуляторів росту для застосування у посівах ріпаку озимого слід здійснювати окремо в кожному конкретному випадку застосування, ураховуючи строки сівби, появи сходів, прогноз погоди та фітосанітарний стан посівів, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Так, нині на ринку поширені препарати, що мають одночасно фунгіцидну і ретардантну дію. В основному це речовини хімічного класу триазолів (д. р. дифеноконазол, паклобутразол, тебуконазол, пропіконазол і метконазол).
Їх застосовують за середньодобової температури не нижчої за +10 °C і мають системну дію. Частково температурні вимоги обмежують можливість внесення цих препаратів на пізніх посівах, чи під час другої/третьої обробок на ранніх посівах.
На ринку з’явилися препарати на основі мепікватхлориду і піраклостробіну: перша д. р. – ретардант, друга – фунгіцид із хімічного класу стробілуринів, які працюють за температури від +5 °C.
У виборі рістрегуляторів під час другої та третьої обробок посівів, слід врахувати дві обставини.
По-перше, розуміти, яка температура повітря. Адже різні речовини по-різному проявляють активність за низьких температур. Тобто перша обробка може бути триазолами, а друга/третя – стробілуринами.
По-друге, якщо виявлені ті чи інші хвороби, слід визначитись, діюча речовина якої групи найефективніше впорається з тим чи іншим збудником.
Раніше повідомлялоя, яку роль відіграють регулятори росту для ріпаку за ранніх строків сівби.