У ранньому віці поросят уражують балантидіаз і амебна дизентерія
Балантидіаз найчастіше реєструють у молодняку свиней у віці одного-чотирьох місяців, переважно в зимово-весняний період. Рідше інвазію діагностують у підсвинків старших вікових груп, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Амебну дизентерію найчастіше виявляють у поросят до двомісячного віку.
В обох випадках джерелом інвазії є хворі тварини й тварини паразитоносії. Появі та поширенню хвороб у свиногосподарствах сприяють порушення санітарно-гігієнічних норм та умов утримання тварин, стреси, пов’язані з різким відлученням молодняку від свиноматок, використанням недоброякісних кормів, зниженням резистентності організму на тлі інфекційних і незаразних хвороб тощо.
Балантидіаз й амебну дизентерію в поросят спричиняють специфічні найпростіші, найскладніше влаштовані мікроорганізми – інфузорія Balantidium suis і два види амеб – Entamoeba polecki й E. debliecki. У організмі тварин вони можуть перебувати і у вегетативній, і у інцистованій формах.
Ці паразити зазвичай заселяють просвіти товстих кишок, проте за зниження загальної резистентності організму поросят здатні проникати в слизовий і підслизовий шари товстого кишківника.
Доведено, що до збудника балантидіазу, крім свиней, сприйнятливі також молодняк жуйних тварин (телята, ягнята), кроленята, щурі, а також людина.
Як повідомлялося, гіпотермії в поросят можна запобігти.