Агрономія

«КСГ Дніпро» вивело алгоритм отримання стабільних врожаїв

У Новопокровського відділення «КСГ Дніпро» строки сівби культур та норми висіву насіння залишаються практично незмінними, незалежно від погодних умов року. Такий підхід дозволяє у несприятливий рік знизити втрати урожайності до мінімуму, але в інші роки виходити на пік урожаю.

Про це AgroTimes розповів Василь Гурін, директор Новопокровського відділення «КСГ Дніпро» (Дніпропетровська область).

«У вирощуванні ярих культур строки сівби, попри зміни клімату, глобально не змінилися, – зазначив він. – Як тільки ґрунт прогрівся до 8-10 °С – виїжджаємо сіяти».

Таких підхід і щодо озимих культур: настало 25 серпня, перевіряють прогноз погоди і якщо передбачається два тижня без дощів – заходять і розкладають насіння, навіть у суху землю.

«Яка різниця, на складі насіння лежить чи у ґрунті. А на полі пішов дощ – ми отримали всходи, – пояснює аграрій. – Минулого року так і склалося: дощ випав 29 вересня, на той момент ми висіяли 80% озимини і за один день усе зійшло».

Щодо норм висіву, то директор господарства дотримується рекомендацій насіннєвої компанії: кукурудзи – 50-60 тис. насінин, соняшнику – 50-55 тис.

«Я не бачу сенсу суттєво знижувати норми висіву, – додає пан Василь. – Наприклад, у цьому дощовому році найкращу урожайність дасть соняшник, висіяний з нормою 70 тис. насінин, а наступний рік буде засушливий рік і «вистрілить» той, що посіяний з нормою 40-45 тис. насінин. Таким чином у «поганий» рік ми зазнаємо менших втрат, але в сприятливий – отримаємо пік урожаю».

Нагадаємо, строки сівби озимих зернових змістилися на 5-7 днів через потепління

Довідка

Новопокровське відділення «КСГ Дніпро» входить до холдингу KSG Agro. Підприємство обробляє 5300 га угідь. У сівозміні господарства – озима пшениця, озимий ячмінь, озимий ріпак, кукурудза і соняшник.