Зросла ураженість насіння озимих зернових хворобами, – дослідження
Альтернаріоз, фузаріоз та пліснявіння насіння – домінуючі хвороби, якими у нинішньому сезоні уражений посівний матеріал озимих зернових.
Про це свідчать результати фітопатологічної діагностики насіння, проведеної Агрономічною лабораторією ALFA Smart Agro для клієнтів компанії у серпні-вересні 2021 року, повідомляє пресслужба компанії.
Загалом фахівці лабораторії дослідили понад 1000 зразків насіння озимих зернових: з них 60% насіння пшениці і 40% насіння ячменю в усіх регіонах України.
Середній показник зараженості насіння збудниками роду Alternaria становить 50-60%, роду Fusarium – 20-25% (36-40% для зразків, де не було внесено тебуконазол у фазі цвітіння, і 5-8% – для зразків, де обробка тебуконазолом проводилася).
«Ступінь ураження пліснявими грибами значно вищий, ніж торік. Якщо рік тому Агрономічна лабораторія ALFA Smart Agro не виявила пліснявіння в жодному із близько 700 зразків насіння озимої пшениці, то наразі даний показник наближається до 5%. Насіння озимого ячменю уражене пліснявими грибами в середньому на 10-11%», – ідеться в повідомленні.
Як зазначається, розповсюдження пліснявих грибів пов’язане із дощовою погодою, яка переважала цього року в період збору врожаю. Те саме стосується альтернаріозу – якщо були опади під час збирання врожаю, ступінь ураження збудниками роду Alternaria в таких зразках значно зростає.
Окремі зразки були також перевірені на заспореність збудниками сажкових хвороб. В усіх зразках показники – в межах ДСТУ 3768:2019 «Пшениця. Технічні умови». Однак фахівці ALFA Smart Agro наголошують: відповідно до ДСТУ, нормою вважається, коли на одній зернині є до 100 штук спор сажкових грибів. Але всього однієї спори достатньо, щоб викликати ураження посівів.