Агрономія

Названі найнебезпечніші шкідники озимої гірчиці

Найнебезпечніші шкідники озимої гірчиці в період появи сходів – хрестоцвіті блішки, особливо, якщо сівба була здійснена непротруєним насінням.

Про це пише Валентина Журавель, кандидат сільськогосподарстких наук (Інститут олійних культур НААН) у своїй статті в журналі The Ukrainian Farmer.

«За виявлення 3-5 блішок/м² посіви обробляють інсектицидами Децис Профі, Ф’юрі, Нурел Д, Фастак тощо. У вересні за сухої погоди та температури повітря понад +15 °С шкідливість і чисельність фітофагів збільшується», – зазначила Валентина Журавель.  

Також, за її словами, на посівах озимої гірчиці можуть з’являтися ріпаковий пильщик, листоїд, капустяна совка.

За досягнення економічного порогу шкодочинності ріпакового пильщика та листоїда (3 екз./м²), капустяних біланів і совок (2 гусениці/ м²) проводять обприскування посівів інсектицидами Коннект 112,5 SC, Нурік, Ф’юрі й ін.

«Рослини до настання сталих морозів повинні сформувати розвинений корінь, прикореневу шийку діаметром не меншим як 8 мм та 6-8 справжніх листків у розетці, що є запорукою доброї зимівлі культури», – додає науковець.  

У фазі 5-6 листків у рослин озимої гірчиці для запобігання її переростання та покращення перезимівлі здійснюють обробку регуляторами росту (ретардантами): Карамба Турбо, Стабілан 750 SL тощо.

Нагадаємо, озима гірчиця чутлива до родючості ґрунту. Також ми писали, що надмірне азотне підживлення погіршує процес загартування ріпаку.