Вино з південних сортів винограду, вирощеного на півночі, отримало високі бали
Науковці Національного університету біоресурсів та природокористування в ході дослідження північного виноградарства у 2017-2021 роках проаналізували грунтово-кліматичні умови вирощування столових та технічних сортів, їхню зимостійкостість та інші показники, а також дослідили зразки столових ординарних сортових вин.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
Дослідники виготовили зразки столових ординарних сортових вин із плодів досліджуваних технічних сортів. Столові сухі виноматеріали отримали шляхом повного зброджування виноградного сусла без додавання спирту.
Найменшу кількість спирту виявлено у виноматеріалі, виготовленому з винограду сорту Шкода (9,96 % об.), найбільшу – з сорту Іллічівський ранній (11,28 % об.).
За органолептичними характеристиками найвищий бал (7,78) отримав виноматеріал із сорту Ароматний. Відмічено його свіжий, фруктовий аромат, насичений плодовими нотами яблука та груші, гармонійність та мінеральність.
З групи сортів з темнозабарвленими ягодами виділявся виноматеріал, виготовлений з плодів сорту Шкода (7,77 бала), який мав рубіновий колір з фіолетовим відтінком, характеризувався насиченим фруктовим ароматом з квітковими нотами та інтенсивністю смако-ароматичних властивостей; смак – з легким таніном i помірною кислотністю.
Читайте також: Дегустатори назвали кращі українські вина