Одеський виноград дає стабільну продуктивність на півночі
В умовах суттєвого потепління клімату сорти одеської селекції в умовах Київщини, але тільки за укривної культури, формують стабільну продуктивність.
Такого висновку дійшли дослідники Національного університету біоресурсів та природокористування України, повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
Дослідження сучасного північного виноградарства науковці проводили у 2017-2021 роках. За цей час в умовах північної частини Лісостепу України екстремальні температури взимку спостерігалися лише один раз. За укривної культури винограду всі сорти в цих умовах є адаптивними та можуть формувати стабільну продуктивність кущів.
«За неукривної культури винограду найвищий рівень зимостійкості визначено у рослин Муската Одеського, – йдеться у публікації, – Сорти Ароматний, Іллічівський ранній та Ярило нами віднесено до середньозимостійких, які після екстремальних умов зими мали більше 60 % розвинутих вічок від залишених після обрізування. Всі інші сорти рекомендовано вирощувати лише за укривної культури».
Читайте також: В Україні з’явилися нові технічні сорти винограду, стійкі до холоду