Хімічне проріджування саду не роблять у період дощів та приморозків
Хімічне нормування саду недоцільно застосовувати в умовах холодної і дощової погоди та надмірного пошкодження генеративних бруньок морозом.
Таку думку висловлює на сторінках журналу «Садівництво по-українськи» Ольга Козлова, доцентка кафедри рослинництва та агроінженерії Херсонського державного аграрно-економічного університету.
Негода перешкоджає нормальному запиленню бджолами, пояснює вона, викликає негативну реакцію порід і сортів на ті чи інші хімічні препарати. Іноді розчини цих препаратів пошкоджують листкову поверхню, тому в практиці плодівництва хімічні методи, ще досліджуються.
«Для хімічного нормування квіток випробовувались різні препарати, – каже Ольга Козлова. – Однак часто воно не ефективне, бо строки обприскування обмежені і більшість препаратів шкідлива для бджіл. Тому частіше застосовують проріджування молодих плодів».
Можна проріджувати спочатку квіти, а потім, за необхідністю – плоди. Обприскування з метою нормування квіток і плодів можна застосовувати лише в садах, де здійснюються належні заходи боротьби з приморозками, хворобами і шкідниками, забезпечується нормативне запилення і запліднення, беруть до уваги також біологічні особливості порід і сортів, стан дерев, погодні та кліматичні умови.
Читайте також: Хімічне прорідження квіток і зав’язі яблуні проводять у чотири етапи