Агромаркет

Україна просить Алжир змінити тендерні вимоги до імпорту зерна

Українська зернова асоціація за сприяння та організаційної підтримки українського МЗС та Посольства України в Алжирі провела онлайн-саміт представниками Уряду Алжирської Народної Демократичної Республіки, профільних асоціацій імпортерів Алжиру, а також Алжирського офісу закупівель зернових.

Про це повідомляє пресслужба УЗА.

Президент УЗА Микола Горбачьов зауважив, що двосторонню торгівлю зерном можна значно покращити, якщо алжирська сторона наблизить свої тендерні вимоги до імпорту зерна до загальноприйнятних ринкових стандартів, зокрема до рівня інших країн Північної Африки.

Сьогодні Алжир встановив тендерні вимоги до імпорту пшениці на рівні, який чорноморський регіон фактично не може виконати. Саме тому, Україна експортує зовсім незначний обсяг зерна до Алжиру. Минулого 2020/2021 зернового сезону Україна експортувала всього трішки більше 200 тис. т зерна до Алжиру.

На думку експертів УЗА, показник W має залишатись на рівні хоча б 160-180J, щоб умови тендеру були більш-менш рівними для всіх учасників і їх можна було виконати. Крім цього, вміст зерен пошкоджених комахами (клопом черепашкою) навіть на рівні 0,5% важко виконати з України, хоча можливо. Проте збільшення цього показника до рівня 1%, як це прийнято у більшості країн імпортерів пшениці з Північної Африки, значно збільшить обсяг пропозиції для Алжиру з України.  Так, наприклад, для Марокко цей показник лімітовано у 1%, для Тунісу він взагалі не лімітується, а для Єгипту він також становить 1%.

Алжирська сторона висловила готовність обговорювати можливі зміни до тендерних процедур, щоб наблизити вимоги до зерна до загальноприйнятих. Сторони домовилися про необхідність проведення окремої зустрічі за участю українських компаній-експортерів та алжирських імпортерів зерна для обговорення та поглиблення співпраці та торгівлі зерном, в тому числі питання наближення тендерних з боку Алжиру вимог до зерна.

Нагадаємо, валовий збір пшениці вже на 13,4% перевищує минулорічний показник. Також ми писали, що Україні цього року прогнозують рекордний урожай зерна.