В який період інкубації найбільше зародків гине від псевдомонозу
Збудники псевдомонозу (синьогнійної палички) – псевдомонади – починають розмножуватись у яйці з початкових стадій інкубації. Через значне накопичення псевдомонад яйця «вибухають» та інфікують мікроорганізмами обладнання та яйця поруч.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
У загиблих під час інкубації зародків виділяють різні штами псевдомонозу. При цьому ідентичні штами знаходять у повітрі інкубаторію та у змивах з обладнання. Хвороба характеризується великою кількістю «тумаків» із розрідженим білком зеленого кольору.
Високу загибель зародків від псевдомонозу (до 14,5%) спостерігають на першу-восьму добу інкубації. Слід зазначити, що загибель можлива у будь-який період розвитку, проте здебільшого – в останні доби інкубації: 5-10% від загальної кількості яєць, закладених на інкубацію.
Гострий перебіг хвороби, яка супроводжується септицемією, спостерігають у дво-трьохденних курчат, що супроводжується смертністю до 2-3%. При цьому зазначають млявість птиці, загальне пригнічення, скупчення курчат, а загибель зазвичай відбувається через інтоксикацію організму.