Агрономія

Азотне підживлення ріпаку в ПП «Західний Буг» здійснюють у три етапи

У ПП «Західний Буг» планова врожайність ріпаку сягає 4 т/га, відтак система живлення є інтенсивною, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Азотне підживлення ріпаку в господарстві здійснюють у три етапи: передпосівне внесення комплексних гранульованих добрив нормою 300 кг/га, підживлення по мерзлоталому ґрунту сульфатом амонію в нормі 250 кг/га у фізичній вазі, внесення селітри під час весняного відновлення вегетації.

Останнє азотне підживлення має дві стратегії: для кращих ґрунтів – дворазове внесення добрив по 200 кг/га, для бідних – одноразове в нормі 400 кг/ га. Таким чином, до 20 березня питання азотного живлення повністю закрито.

«Будуючи стратегію живлення, ми враховуємо ще й кількість втрачених рослинами листків після перезимівлі, – ділиться досвідом агроном-грунтознавець Василь Косар. – Якщо втрати невеликі, трохи зменшуємо азотну норму, коли, буває, сягають до 70%, тоді рослині треба допомогти їх повернути, збільшивши азотну норму. Причому найкраще добриво – в нітратній формі, яку рослина швидко засвоює».

За його словами, з технологічного та економічного погляду найкраще для цього підходить селітра. Бор – обов’язковий елемент системи живлення ріпаку, його під час весняного відновлення вегетації вносять кілька разів разом з інсектицидами чи фунгіцидами (якщо вони не фосфорорганічні) загалом у нормі 600 г/га в діючій вазі – такий захід допомагає уникнути дуплистості кореня.

Нагадаємо, азотне підживлення ріпаку має низьку ефективність за дефіциту вологи.