Агрономія

Диференційований висів найефективніший з елементів точного землеробства, – думка

У компанії «Флора А.А.» на Вінниччині активно застосовують елементи точного землеробства – і диференційований висів, і диференційоване внесення добрив та ЗЗР, навіть пробували в ручному режимі диференційований обробіток ґрунту. Найкращий ефект дає диференційований висів, який у господарстві застосовують протягом п‘яти років.

Таким досвідом поділився Андрій Капріца, директор ФГ «Флора А.А.» в ході Міжнародного практичного форуму DIGITAL FARMING.

«Є декілька підходів для побудови карти диференційованого висіву. Ми робили це з використанням оптичних датчиків TrueView від Great Plains і SmartFirmer від Precision Planting, і це дало досить непоганий результат. Втім, найкраще робити побудову карт у ручному режимі», – зазначив Андрій Капріца.

Відтак, за його словами, щоб правильно побудувати карти дифренційованого всіву в ручному режимі, потрібні такі п’ять елементів:

  • контури полів;
  • карти рельєфу;
  • карти з індексами вегетації за 5 і більше років;
  • карти врожайності;
  • карти з результатами аналізу ґрунту.

«В результаті ми отримуємо карти із зонами продуктивності для визначення оптимальних норм висіву на різних ділянках поля», – додав аграрій.

Нагадаємо, диференційований висів найкраще спрацьовує на схилах.