Агрономія

Диференційований висів забезпечує оптимальне живлення рослин, - аграрій

У господарстві «Перше травня» застосовують диференційований висів і відзначають його позитивний вплив на економіку підприємства, розвиток рослин, стан ґрунту та врожайність.

Про це AgroTimes розповів директор СТОВ «Перше травня» (Херсонська обл.) Сергій Косюк.

«Диференційований висів забезпечує точний підхід до отримання більш високої врожайності. Якщо певні ділянки менш продуктивні, то навіщо зайвий раз витрачати там ресурси. Це дійсно дуже економить добрива та насіння, разом з тим продуктивність поля не тільки не знижується, а навіть зростає», – зазначає директор господарстві.

Крім підвищення врожайності за диференційованого висіву, відзначають також гарний вигляд поля та стан рослин.

«На рівних полях ми досягаємо рівномірної родючості ґрунту. А на схилах, де більша міграція води та змитий ґрунт, потрібно робити акцент на тому, щоб максимально правильно розрахувати навантаження на таку частину поля, і, враховуючи її родючість, не загущувати посіви, а навпаки, – зменшувати норму висіву. Тоді рослині вистачить і вологи, і родючості ґрунту для того, щоб сформувати повноцінний врожай. Вона матиме оптимальну площу для росту та для живлення», – додає Сергій Косюк.

Нагадаємо, названо оптимальний варіант азотного підживлення на півдні. Раніше повідомлялося, диференційований висів найкраще спрацьовує на схилах (досвід).