Овочі-Ягоди-Сад

Гоммоз найчастіше виникає від морозобоїн та опіків кісточкових

Гоммоз найчастіше виникає від морозобоїн та опіків кісточкових

Гоммоз або камедетеча – неінфекційна хвороба, яка найчастіше проявляється на деревах, які постраждали від підмерзання, морозобоїн або сонячних опіків або ослаблені наслідками перебігу грибних хвороб (кокомікоз, моніліоз тощо).

Про це в журналі «Садівництво по-українськи» написала Тетяна Попович, головний агроном ТМ «ФайноФрут», аспірантка Ужгородського національного університету.

«Особливо часто проявляється на ділянках із кислим і вологим ґрунтом. Хвороба супроводжується виділенням камеді на пагонах та стовбурі. Камедь твердіє і утворює темні або прозорі скловидні нарости. Це сильно ослаблює дерева, інколи призводить і до загибелі. Важливо дотримуватися грамотного та вчасного обрізування дерев». Агроном наголосила, що запізнення з обрізуванням і, як результат, довге загоєння ран сприяють утворенню камеді. 

«Важливим чинником уникнення прояву є збереження насаджень у здоровому стані, – додала вона. – Грамотне балансування кількості добрив також впливає на загальний стан дерев. Внесення азотних добрив повинно балансувати з достатнім внесенням фосфорних і особливо калійних добрив».

Тетяна Попович додала, що лікування ран передбачає видалення ураженої кори до здорової деревини та подальше замазування сумішшю каптану (Малвін 80, ВГ; Мерпан 80 в. г.), тіофанат-метилу (Топсін-М 500 КС) та бордоської суміші з додаванням каолінової муки або емульсійної фарби.

Читайте також: Персиковод дав поради як подолати течію камеді