Тваринництво

У липні прибутковість виробництва молока в професійних господарствах зросла на 10,5%

У липні умовна прибутковість виробництва молока в професійних господарствах, або Український молочний індекс (УМІ) зріс на рекордні цього року 10,5%. Це сталося не лише за рахунок здешевлення концентрованих кормів на 7,4%, але й завдяки першому протягом року зростанню вартості сирого молока ґатунку екстра на 2,4%.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

Він зазначив, що липень 2021 року приніс виробникам молока на 9,2% менше прибутків, ніж такий самий місяць минулого року.

Цього року за сім місяців вони заробили на 28,2% менше, ніж за аналогічний період 2020 року.

«І взагалі поки що це – найгірший рік за останнє п’ятиріччя, – підкреслив Андрій Ярмак. – Гірше з прибутками було лише в 2016 році».

За словами експерта, УМІ в серпні зазвичай стабілізується після зростання в липні.

«На світовому ринку переважно теж усе було стабільно, з невеликою тенденцією до послаблення цін. Тому вплив зовнішнього фактору буде мінімальним», – додав він.

Нагадаємо, у серпні почали зростати ціни на молоко-сировину.

Довідка

УМІ – це відношення ціни на сире молоко ґатунку екстра до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах. Динаміка УМІ чітко показує зміни в прибутковості виробництва молока безвідносно інфляції та девальвації, бо ці чинники враховані в рівнянні через зміну цін кормів та молока. В залежності від змін у рівнях ефективності в окремих господарствах УМІ може зростати швидше або повільніше.