Потужні гібриди кукурудзи не дадуть результату без комплексного підходу, – досвід
Потужні гібриди кукурудзи іноземної селекції дають результат лише за наявності інших складових – правильно обробленого ґрунту, підібраного попередника, правильно і в потрібній кількості внесених добрив, правильно підібраних і використаних засобів захисту рослин, якісної сівби завдяки високотехнологічним сівалкам. Тобто застосування технології в комплексі.
Таким висновком з AgroTimes поділився Андрій Капріца, керівник ФГ «Флора А.А.» (Вінницька область).
«Якщо щось з цього комплексу забрати – наприклад, якісну і правильну підготовку ґрунту – то, як показав минулий рік, різниця у врожайності може бути у тричі», – зазначив він.
Так, минулого року у «Флора А.А.» виростили 9,2 т/га, а на сусідньому полі зібрали 2,2 т/га.
«Різниця в тому, що ми провели глибоке рихлення, а там орали, ми правильно розділили азот по полю, а там – ні, – пояснив фермер. – Вносити по 300 кг/га селітри сівалкою збоку рядка – категорично неправильно навіть у рік з достатньою кількістю вологи, бо це добриво дуже гігроскопічне і витягує велику кількість вологи. При цьому азот стає токсичним для рослин і замість ефекту підживлення – пригнічує рослини».
Для підживлення кукурудзи у господарстві вносять: перед культивацією – карбамід, при сівбі стартові рідкі добрива РКД 30 л/га даємо безпосередньо в рядок, а гранульовані комплексні добрива збоку від рядка. Роблять це диференційовано, оскільки на полі стандартного розміру (близько 40 га) мають 4-5 відмінностей лише щодо хімічного складу.