Тваринництво

Які обсяги жирів можна вводити в раціон птиці

Які обсяги жирів можна вводити в раціон птиці

За введення жирів у раціони птиці слід дотримуватися оптимального співвідношення ненасичених і насичених жирних кислот,пише журнал «Наше птахівництво».

У стартовому раціоні для курчат-бройлерів воно має бути в межах (2-1,5):1, у фінішному це співвідношення може бути зміщено на користь насичених кислот (1/3:2/3). Оптимальне співвідношення ненасичених і насичених жирних кислот у комбікормі курей-несучок становить 1,5:1, для молодняку курей яєчних кросів – 2:1.

Потрібного співвідношення насичених і ненасичених жирних кислот досягають комбінуванням жирів рослинного і тваринного походження.

За вибору та нормування введення жирів у комбікорм важливо враховувати забезпечення необхідного вмісту в ньому незамінної лінолевої кислоти. Залежно від виду та віку птиці, він має бути в межах 1,1-2,5% від маси комбікорму.

Молодняку птиці, що вирощується на м’ясо, рекомендується вводити жири в комбікорми у такому дозуванні від маси комбікорму: курчатам-бройлерам віком 1-4 тижні – 3-5%, 5-8 тижнів – 5-8%; індиченятам – 3-5%; каченятам – 2-3%; гусенятам – 3-5%.

Жир у раціон ремонтного молодняку курей (1-26 тижнів) можна додавати кількістю 2-5%; качок (1-21 тиждень) – 1-3%; гусей (1-26 тижнів) – 1-2%.

Дорослим курям та індикам жир доцільно додавати кількістю 3-5%, качкам і гусям – 1-3%.

Як повідомлялося, за додавання фітази у птиці підвищується засвоюваність азоту.