Овочі-Ягоди-Сад

Переселенка з Луганщини вирощує однорічні та багаторічні рослини

Лілія Орлова, засновниця сімейного бізнесу Flora Citi з 45-річним досвідом роботи з вирощування однорічних та багаторічних рослин, покинувши розвинений бізнес на окупованій частині Луганської області, розвиває «з нуля» розплідник на території, підконтрольній України.

Про це повідомляє пресслужба проєкту USAID-АГРО.

ЇЇ розплідник рослин «CITI FLORA»

займається відтворенням рослин, вирощуванням багаторічних культур, пряних, ароматичних і лікарських культур, оптовою та роздрібною торгівлею квітами та рослинами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них у спеціалізованих магазинах.

За результатами навчання в Онлайн школі маркетингу, яку реалізовувала Всеукраїнська асоціація консультантів з управління (СМС Ukraine) за підтримки USAID-АГРО, пані Лілія формалізувала ключові показники маркетингової стратегії на найближчі 3 роки та описала характеристики ключових клієнтів.

Зроблено деталізований розрахунок витрат на реалізацію маркетингової стратегії для розплідника рослин у перший та другий рік його експлуатації; визначена структура доходів за сегментами клієнтів (групами споживачів) та структура доходів за товарними групами.

За результатами розрахунків визначено, що прибутковість починається з другого року функціонування даного напрямку бізнесу, насамперед за рахунок збільшення посадкового матеріалу на продаж, фактично з основною кількістю рослин на розплід, що вже є у розпліднику і дають приріст однорічних саджанців на продаж. Зокрема, висаджено маточні культури на площі 0,5 га. На осінь розплідник підготує 1000 кущів саджанців аронії для реалізації через он-лайн продажі.

Лілія Орлова вважає, що маркетингова стратегія її бізнесу ґрунтується на стабільному попиті на дані види рослин. Споживачу набагато простіше купити підрощену багаторічну рослинну культуру, яка плодоносить вже за 2-3 роки. Крім цього, озеленити територію крупномірами (підрощена аронія, ірга, барбарис, береза, каштан та ін.) – єдиний вихід якісно прикрасити алею або паркову зону багаторічними насадженнями.

Нагадаємо, 40% українських фермерів займаються виключно рослинництвом. Також ми повідомляли, що, за оцінками ФАО, дрібні фермери виробляють 35% продовольства в світі.