Тваринництво

«Молочний модуль» уже охоплює 13 областей України

Програмне забезпечення «Молочний модуль» на початок липня вже працює 13 областях. Це Вінницька, Полтавська, Харківська, Миколаївська, Донецька, Волинська, Сумська, Київська, Дніпропетровська, Рівненська, Херсонська, Тернопільська та Хмельницька області.

Користувачами «Молочного модуля» стали понад 170 операторів ринку молока (господарства з виробництва молока та пункти його закупівлі), повідомили у Держпродспоживслужбі.

Планується, що пілотний проєкт на базі програмного забезпечення «Молочний модуль» буде реалізовано у кожній області.

 «У нас дуже амбітні плани: запустити «Молочний модуль» до кінця року не в якості чисто аналітичної програми, а як повноцінний інструмент», – підкреслив заступник голови Держпродспоживслужби Анатолій Вовнюк.

Нагадаємо, у рамках першої фази пілотного проєкту, що стартував у квітні 2019 році в чотирьох областях, було протестовано різні моделі відбору та транспортування зразків сирого молока. Відтепер кожна область зможе долучитися до «Молочного модуля» Держпродспоживслужби у тестовому режимі.

Як повідомлялося, за браку сировини відмова від молока другого ґатунку може стати окозамилюванням.

Нагадаємо, гіперкератоз у корів впливає на якість молока.

Довідка

«Молочний модуль» – це ІТ-платформа для програми контролю сирого молока. Через генерацію та подальший аналіз й обробку результатів лабораторних досліджень вона допомагає ефективній співпраці операторів ринку з лабораторіями та компетентним органом.

Вдосконалення функціоналу за результатами пілотного проєкту та подальша інтеграція «Молочного модуля» до Головної інформаційної системи Держпродспоживслужби відбувається за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).