Тваринництво

Екзогенні ферменти покращують продуктивні показники птиці

Екзогенні ферменти покращують продуктивні показники птиці

За використання у промисловому птахівництві ферментів, що атакують некрохмалисті полісахариди (НПС), досягається низка позитивних ефектів, пише журнал «Наше птахівництво».

Зокрема,  поліпшується перетравлюваність раціону й обмін речовин в організмі птиці, зростає конверсія корму, пришвидшується ріст бройлерів, поголів’я вирівнюється за живою масою та продуктивністю.

Результативність застосування кормових НПС-ферментів визначається їхніми властивостями: високою термостабільністю, що дає змогу витримувати нагрівання до 80-85 °С за грануляції кормів; стійкістю до дії протеаз шлунково-кишкового тракту птиці; збереженням активності в діапазоні значень рН, що зустрічаються в різних відділах шлунково-кишкового тракту і за температури тіла птиці; субстратною специфічністю і відповідністю профілю НПС зернових кормів.

У мультиензимні комплекси на основі НПС-ферментів часто вводять мікробні амілази і протеази, які доповнюють дію аналогічних ендогенних ферментів шлунково-кишкового тракту птиці та підсилюють травну функцію.

Сприяючи засвоєнню крохмалю, екзогенні амілази вивільняють додаткову енергію для росту птиці.

Екзогенні протеази покращують перетравлення білка й амінокислот, підвищують темпи росту бройлерів, а також позитивно впливають на засвоюваність крохмалю, підвищуючи його ферментативну доступність.

Забезпечуючи повнішу засвоюваність білкової фракції зерен, екзогенні протеази є профілактичним засобом, оскільки збільшення незасвоєних білкових субстратів у шлунково-кишковому тракті є чинником для розвитку патогенної та умовно-патогенної мікрофлори, виникнення дисбактеріозу й некротичного ентериту.

Деструкція екзогенними протеазами інгібіторів травних ферментів також вносить позитивний внесок у травлення.

Нагадаємо, пробіотики в годівлі птиці мінімізують потребу в антибактеріальних засобах.

Як повідомлялося, комбіновані жири швидше засвоюються птицею.