Одеські фермери захищаються від Tuta Absoluta сітками, пастками і туманоутворювачем
Група фермерів із села Калаглія на Одещині для захисту своїх невеликих теплиць від південноамериканської томатної мінуючої молі Tuta Absoluta використовує сітки з комірками 55 меш, феромонні матки та туманоутворювач для ефективного розпилення ЗЗР.
Про це повідомляє Український проект бізнесрозвитку плодоовочівництва (UHBDP).
«З огляду на торішню навалу на Одеський регіон підступного шкідника помідорів – метелика Тута Абсолюта, фермери завчасно захистили свої теплиці спеціальними ізраїльськими сітками з розміром комірки в 55 меш, і розставили феромонні пастки, – йдеться у повідомленні. – У битві з непроханими гостями використовують і генератор туману. Пристосування дозволяє розпорошувати засоби захисту у вигляді густого туману, який буквально огортає листя рослин з усіх боків. Така технологія набагато ефективніше традиційного обприскування: шанси метеликів відкласти життєздатні личинки на захищений лист зводяться до мінімуму».
Наголошується, що саме сітки є найважливішим елементом захисту.
«Вони допомагають фізично зупинити 90% комах, які можуть мати різний рівень резистентності до препаратів, навіть розпорошеним за допомогою туману», – повідомляють в UHBDP.
Читайте також: Тепличники Утконосівки намагаються виростити томати до масої появи шкідника