Склад мікродобрив має відповідати ступеню забруднення ґрунту важкими металами
За наявності у ґрунті важких металів нереально забезпечити ефективне використання основного добрива без інтенсифікації надходження біофільних мікроелементів у рослини й запобігання поглинання рослинами небажаних елементів.
На цьому наголосила в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповіла Яна Погромська, науковий співробітник ДП «ДГ Донецьке» ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» НААН.
До того ж набір засобів і склад мікродобрив має відповідати агрохімічному стану та ступеню забруднення на важкі метали конкретної ґрунтової відміни.
«Також треба враховувати відносини між елементами, – додала вона. – Наприклад, декларується антагонізм між залізом, цинком і міддю, антагонізм між важким металом кадмієм і біофільним цинком як і антагонізм між свинцем і цинком».
Через це за ліквідації комплексного дефіциту необхідним є дистанціювання у часі та просторі застосування окремих мікроелементних складових мікродобрив. Це дозволить запобігти конфлікту між ними та зменшення впливу важких металів.
У іншому випадку не слід очікувати високої ефективності системи удобрення й окупності використаних добрив.
Нагадаємо, уміст нітратів і фосфатів у ґрунті впливає на рухомість мікроелементів, а мінімізація обробітку ґрунту в посуху підвищує ризик надходження в рослини свинцю.